Mastné vlasy

Mastné vlasy – noční můra?

Po každém umytí a vyfénování vlasů se stále dokola modlíte a doufáte, že konečně vydrží alespoň jeden den pěkné, nadýchané a hlavně, že nebudou mastné? Záhy je však jasno, že vaše tužby a přání nebyly vyslyšeny. Pokud hovoříme o mastných vlasech, jedná se o problematiku vlasové pokožky, kdy dochází k nadměrné tvorbě vlasového mazu.

Kdo a co za tím stojí?

Naše hříva se mastí hned z několika důvodů. Prvním důvodem jsou hormonální výkyvy způsobené pubertou, menstruací, těhotenstvím nebo menopauzou. To tak bohužel je a matka příroda to tak prostě chtěla. Svůj podíl na mastných vlasech má kupodivu i dědičnost. Nechoďte si však vylít zlost na rodičích, věřte, že oni si s tím taky zažili své. Je vaším zlozvykem sahání si do vlasů nebo masírování hlavy? Tak rychle STOP. Právě zdánlivě neškodné pohrávání s vlasy nebo časté česání podporuje tvorbu mazu. V neposlední řadě za nadměrné množství vlasového mazu může špatný životní styl. Zaháníte-li stres z mastných vlasů skleničkou vína, panáčkem, cigaretkou a mastným jídlem, tak věřte, že to nepomáhá!

Vlasy do culíku a jde se?

Nemáte nervy ani čas na úpravu mastných vlasů, a tak je radši stáhnete do culíku nebo drdolu? Ne, ne, ne! Tím na mastné vlasy nevyzrajete. Naopak stažené vlasy mají tendenci se o to víc mastit. Dejte jim volnost a nechte je profouknout větrem.

Mýt nebo nemýt?

Mastné vlasy klidně myjte dle libosti každý den, když vám to přinese aspoň trochu svěžesti a dobrého pocitu. Nesmíte vlasy a pokožku však moc vysušit, budou se bránit tím, že pokožka vyprodukuje ještě více mazu. Základ je správný šampon. Sáhněte po speciálních šamponech na mastné vlasy a pokud možno pro každodenní používání. Značka Kerastase nabízí skvělé pomocníky v boji proti mastným vlasům. Ve vlasové řadě Kerastase Specifique sáhněte po šamponech Bain Divalent a Bain Clarifant. Setkáte se u nich také s názvem vlasová lázeň. Pokud máte doma malého prcka, neváhejte použít jeho dětský šampon. Taky sledujte pH neutrální.

Tip: Vlasy umývejte chladnější až studenou vodou. Póry na pokožce se tak uzavřou a nebudou produkovat tolik mazu. Stejně tak i při fénování přepínejte na chladnější vzduch.

Kondicionéry a balzámy vždy pečlivě a důkladně vymyjte. Bezoplachovou péči a vlasové oleje nanášejte do konečků vlasů. Séra určena na celé délky vlasů nikdy nenanášejte přímo u kořínků vlasů.

Holky, ženy, dívky neházejte flintu do žita a hlavu vzhůru. Pořiďte si speciální produkty a péči na mastné vlasy, vyhněte se čepicím, vlasy nestahujte do drdolu, dopřejte si vitamínky a ono to půjde!